حجم: MB

نویسندگان: محمدجعفر پور جلالی، محمدرضا زارع بیگدلی و احسان طهرانی

انتشارات ادبستان     (1392)      176 صفحه     6500 تومان      تلفن: 66401255

در تنظیم مطالب کتاب علاوه بر پوشش موارد درسی مورد نیاز در سرفصل درس ایمنی در برق و بسط و تکمیل آنها، سعی شده است که مباحث انتخاب شده و نحوه ارائه آنها به گونه‏ای باشد که این کتاب مورد استفاده مهندسان شاغل در صنعت نیز قرار گرفته و آنها را در یک دوره مطالعه انفرادی با مفاهیم حفاظت و ایمنی برق آشنا سازد. کتاب در 7 فصل جمع آوری شده که در ابتدای هر فصل با بیان مقدمه‏ای به شرح عناوین آن پرداخته شده است.

فصل اول به اثرات عبور برق از بدن انسان و همچنین خطرات ناشی از برق گرفتگی و مقاومت پوست بدن انسان در برابر جریان الکتریسیته با عنوان مقاومت الکتریکی می‏پردازد. در فصل دوم، بحث زمین و مقاومت الکتریکی آن، معرفی انواع الکترودها و نحوه قرار گرفتن آنها پرداخته شده است. فصل سوم به بررسی حفاظت در برابر برق گرفتگی و رعایت و توجه به لوازم ایمنی انفرادی که از مهمترین ابزار حفاظتی محسوب می‏شوند می‏پردازد. فصل چهارم اختصاص به آشنایی با مفاهیم امداد در برق گرفتگی و چگونگی انجام کمک‏های اولیه برای نجات شخص برق گرفته دارد. در فصل پنجم ایمنی در برابر الکتریسیته ساکن، همچنین کنترل خطرهای الکتریسیته ساکن و مهمترین منابعی که بالقوه می‏توانند موجب افروزش ناشی از الکتریسیته ساکن شوند پرداخته شده است. فص ششم و هفتم به ترتیب به معرفی انواع کابل‏های الکتریکی و حفاظت در برابر صاعقه پرداخته است.

 


 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه